Demiryolu Taşımacılığı

Demiryolu Taşımacılığı

Günaydın Group, daha çevreci, daha ekonomik demiryolu taşımacılığına 2011’de başlamıştır. Yıllık 18.000 konteyner hareketiyle toplam 500.000 tonu geçen yük sevk ederek müşterilerine Denizli ve Aydın’da hizmet vermeye devam etmektedir. Demiryolu lojistik merkezi 20’den fazla özmal tır, 4 adet stacker, 2 adet forklift, 2 adet mini yükleyici, 2 adet dolu makinesi ve 2 adet boş makinesi ile servis vermektedir.

Demiryolu Aydın olarak özel vagonlarla uluslar arası taşıma yapılmaktadır. Ayrıca stuffin/unstuffing leasing hizmetleri kapalı 2000 m2 açık 10000 m2 depolama yapılabilmektedir. Ayrıca maden ve ürünleri kuzey anadolu ve iç anadolu bölgelerine aylık 25000 ton taşımalarımız başlamıştır. Günaydın Group demiryolu taşımacılığı ile birlikte her gidiş - dönüş tren seferlerinde, Euro 5 araç tüketim değerlerine oranla; 52.800 lt dizel tasarrufu sağlıyor ve CO2 emisyonunu 102.400 kg azaltmaktadır. Bu sayede yıllık 13.200.000 lt dizel tasarrufu ve 25.600.000 kg daha az CO2emisyonu ile daha iyi bir dünya için çalışmaya devam etmektedir.

Demiryolu Lojistik Merkezi’nde anlaşmalı olduğu acentelere ait konteynerlerin stoklarını bulundurarak müşterilerinin talepleri doğrultusunda en hızlı şekilde konteyner teminini sağlamaktadır. Müşterilerin ihracat konteynerleri Demiryolu Lojistik Merkezi’nde biriktirilip katarlara yüklenerek varış destinasyonları olan limanlara nakil gerçekleştirilir. İthalat konteynerleri de Alsancak ve Aliağa Limanları’ndan katarlara yüklenerek Denizli – Sarayköy Demiryolu Lojistik Merkezi’mize nakledilir ve buradan müşterilerin talepleri doğrultusunda istenilen adette fabrikalarına teslim edilir.

İletişim : demiryolu.tasima@gunaydingroup.com.tr